Uniformat blu, kanë vënë në pranga një 24-vjeçar në fshatin Kuturman të Librazhdit,  pasi kishte ushtruar dhunë brenda në familjes.

Por përveç dhunës së bashkëshortit, ajo është dhunuar dhe nga vjehrra.

Pas denoncimit, edhe vjehrra 52-vjeçare L.A është vënë nën hetim.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.