Një 36-vjeçar është arrestuar në Berat për ngacmim seksual ndaj një të miture.

36-vjeçari nga fshati Stamaticë, ka qenë i dënuar edhe më herët për veprat penale “Veprime të turpshme” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.