Vetëm 11 ditë pasi u votua nga parlamenti, ministri i Brendshëm Taulant Balla do të takohet sot me homologun kosovar Xhelal Sveçla.

Ndonëse mes dy kryeministrave ka pasur një “ngrirje” komunikimesh, me sa duket takimi mes Ballës dhe Sveçlës do të sjellë dhe shkrirjen e tyre.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Brendshme, takimi do të zhvillohet në orën 13:00 në Pikën Kufitare të Morinës dhe më pas një komunikim me mediat.

“Sot në orën 13:00 Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla dhe Ministri i Brendshëm i Kosoves, Xhelal Sveçla do të zhvillojnë një takim në Pikën Kufitare në Morinë. Pas takimit Balla dhe homologu Svelça do të kenë edhe një komunikim me mediat”, njofton Ministria e Brendshme.