DurrësLajm” ka siguruar pamjet nga aksidenti i rëndë i mbrëmjes së sotme në qytetin e Durrësit, ku për pasojë humbi jetën një person.

Sipas njoftimit të policisë në aksin rrugor “Sektori-Rini-Shënavlash” një makinë me drejtues shtetasin R.K., 31 vjeç ka përplasur për vdekje këmbësorin Gj.D., 52 vjeç.

Pas aksidentit, drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në kanal.