112 emigrantë janë shpëtuar këtë të diel në ujërat e Kretës.

Sipas mediave greke, anija ndodhej në zonën detare 40 milje në jug të Gavdos.

Emigrantët u morën nga një anije mallrash dhe u transportuan në Agia Galini.