Mot i kthjellët me temperatura të ulëta dhe pa reshje në të gjithë qarqet.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 4 / 12 °C

në vendet e ulëta: -1 / 12 °C

në vendet malore: -3 / 8 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.