Ka përfunduar në spital, Fjolla Morina që pak ditë më parë bëri bujë me deklaratën e saj, ku tha se mbreti i lojërave të fatit, Ervis Martinaj është ekzekutuar nga rivalët e tij.

“N’zoom’ bën me dije se këngëtarja ka qenë në gjendje të rënduar dhe është shtruar mbrëmjen e djeshme në spital. Kjo gjë mund të verifikohet tërthorazi edhe nga profilet e Morinës, e cila prej ditë së djeshme nuk ka postuar asgjë në rrjetet sociale.

Kujtojmë që pas deklaratës së bujshme, reagoi vetë e ëma e këngëtares, e cila tha se Fjolla vuante nga probleme të shëndetit mendor.

“E kam lajmru në polici e denoncu qysh nga janari, por sjanë marrë kurrë masa. Më ka sulmuar njëherë dhe ofenduar i thirra policinë, erdhen plotë 10 polic e morën e kanë dërgu në stacion. Kanë fol me të edhe prap e kanë liru”, tha ajo.

Gjithashtu në një dokument vërtetohet se Morina është trajtuar në Qendrën Klinike Psikiatrike, por që ka zhvilluar vetëm dy seanca, ndërkohë që i nevojiteshin 12 të tilla në një hark kohor prej 12 muajsh.