Përfshihet nga flakët banesa e një të moshuari në Frakull të Fierit.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00, në banesën e shtetasit me iniciale I. M., 71 vjeç. Paraprakisht dyshohet se shkak i zjarrit ka qënë aksidental nga soba e drurëve.

Njoftimi i policisë:

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 20:00 në fshatin Frakull e Madhe, në banesën e shtetasit I. M., 71 vjeç, ka rënë zjarr dhe është djegur plotësisht. Nuk ka dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshohet se shkak i zjarrit ka qënë aksidental nga soba e drurëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.