Ditën e sotme është përfshirë nga zjarri një banesë në qytetin e Vlorës, pranë sheshit “Omonia”.

Dyshohet se për shkak të flakëve që kanë përfshirë banesën, ka humbur jetën një person.

Ndërkohë, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nisur punën për shuarjen e flakëve.