Një banesë është përfshirë nga flakët ditën e sotme në Gjirokastër. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në lagjen “Grehot”, dhe se zjarri ka rënë në katin e dytë të banesës së shtetasit V. M.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit, si pasojë e të cilit u shkaktuan vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.