“Audiopërgjimi ishte montim”, Klodiana Lala: Dyshohet se Rama po përfshihet në hetimin e prokurorisë

Postuar: 17/05/2018 - 07:38

Gazetarja e ‘News24’ Klodiana Lala teksa komentoi audiopërgjimin që publikoi PD, ku pretendohet se është regjistruar vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj duke bërë biseda me trafikantë droge, deklaroi se ka dyshime që Rama është përfshirë në hetimet e prokurorisë.

E ftuar në emisionin “Opinion”, Lala u shpreh se reagimi i kryeministrit ishte shumë i nxituar dhe ngre dyshime për mënyrën e marrjes së audio-përgjimit për ekspertizën.

“Të thuash fjalën montazh duhet që videon ta kesh marrë në mënyrë ligjore. Dhe duhet që ekspertët e licensuar të bëjnë krahasimin e zërit në audio dhe kampionin krahasues që është ai i Agron Xhafajt të cilin nuk e kanë. Nxitimi i kryeministrit më duket i pavend, nëse ai e ka marrë audiopërgjimin në rrugë të tij atëherë kemi një kryeministër që përfshihet në hetime”, tha Klodiana Lala.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë mbledhjes në Vlorë, opozita njoftoi dy nisma të rëndësishme të cilat është e vendosur ti realizojë me çdo kusht.

Nga Vlora ku denoncoi situatën e rëndë të rendit dhe sigurisë në këtë qark, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se vetëm në 12 muajt e fundit

Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar ka braktisur Parlamentin edhe këtë të enjte, duke u mbledhur në Vlorë për të denoncuar gjendje

Në profilin e saj në Facebook, deputetja e PD-së Grida Duma ka publikuar një video duke mbajtur një fjalim motivues përballë një grupi të

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati deklaroi se të gjithë vendet në rajonin e Ballkanit duhet të ndalojë  urgjentisht eksport

Ndërkohë që opozita do të jetë e gjitha sot në Vlorë, duke vijuar bojkotin e seancës së Kuvendit, sikundër ka ndodhur që nga nisja e sesi

   Kreu i PD-së Lulzim Basha ka paralajmëruar deputetët e majtë të PS-së se nëse nesër në kuvend votojnë ligjin për Teatrin Kombëtar, atë

   Gazmend Oketa, ish-ministër i Mbrojtjes në kohën kur Sali Berisha ishte kryeministër dhe bashkëthemelues i partisë Fryma e Re Demokrat

   Kryetari i PD, Lulzim Basha, priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj.

Gazmend Oketa, njëri prej ish-ministrave të rëndësishëm të Partisë Demokratike, ish-deputet i PD-së për Qarkun e Durrësit, mori një vendi