Betimi i Vorpsit te noterja, Balla: Kuvendi të mbajë një qëndrim institucional

14/11/2019 - 12:56

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nuk pranoi të komentojë vendimin e Arta Vorpsit për t’u betuar te noterja si gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese.

I pyetur nga gazetarët jashtë selisë së PS për këtë çështje, Balla deklaroi se pas pak do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve në Kuvend, ku do të ketë një diskutim posaçërisht për këtë veprim të Vorpsit.

“Nuk dua të bëj një koment për këtë çështje këtu. Pas pak minutash konferenca e Kryetarëve në Kuvend do ketë një diskutim për këtë çështje. Mendoj se në këtë kontekst të krijuar duhet një qëndrim institucional nga Kuvendi”, tha Balla.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia, shprehet se shifrat po tregojnë se situata ka dalë jashtë kontrollit si pasojë e COVID-1

7 deputetë të PS-së, anëtarë të Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, kanë depozituar në Kuvend kërkesën për shqyrtim të ndryshime

Edi Rama, duket se po bëhet gati për një operacion politik të ngjashëm me vitin 2016-2017, si një manovër përpara zgjedhjeve parlamentare

Ambasada e SHBA në Shqipëri ditën e djeshme ka organizuar një ceremoni për Festën e Pavarësisë së SHBA-së, ku kanë marrë pjesë edhe zyrta

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama sot feston ditën e lindjes.

Në ditën e pavarësisë së SHBA, ambasadorja Yuri Kim ka shpërndarë një mesazh për qytetarët shqiptarë, ku thekson bashkëpunimin dhe lidhje

I ftuar në 'Zonë e Lirë', kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur edhe mbi procesin e hapjes në Partinë Demokratike.  

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin.

Opozita parlamentare është e gatshme te negociojë 2 nga kërkesat e saj me kushtin që Partia Socialiste të votojë hapjen e listave dhe dep