Gjykata e Durrësit nuk i dha mandatin Sakos, lëvizja e papritur e Partisë Socialiste

19/07/2019 - 13:27

Partia Socialiste e Shqipërisë kërkon nga Gjykata e Durrësit njohjen e kryetares së bashkisë se Durrësit, Valbona Sakon, e dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit.

Çështja është regjistruar në gjykatë dhe i përket gjyqtarit Shpëtim Reka.

"DurrësLajm" ka kontaktuar me Valbona Sakon e cila tha se është Partia Socialiste e Shqipërisë që ka bërë kërkesën dhe ajo nuk është në dijeni të kësaj lëvizjeje.

Edhe dega e Partisë Socialiste në Durrës nuk ishte në dijeni të lëvizjes që kanë bërë juristët e PSSH-së, ndërkohe që pritet një vendim nga gjyqtari Shpëtim Reka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë edhe të kreut të Presidencës së OSBE, nga konferena ne Kiev me Ministrin e Punëve të Jashtme, Vadym Pr

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka refuzuar të mbajë një qëndrim mbi arsyen pse u fshi artikulli i gazetës gjermane “BILD”

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Institucionin e Kreut të Shtetit, ku merrnin pjesë aktorë, regjisorë, profesorë e pedagogë të Uni

Me rastin e marrjes së Presidencës së BE-së nga Kroacia, është mbajtur një aktivitet në Tiranë nga ku janë dhënë mesazhe të rëndësishme e

Gazeta gjermane “Bild” ka fshirë artikullin dedikuar financimit të fshehtë në llogari të PD-së dhe kryedemokratit Basha.

Ashtu sikurse paralajmëroi dy javë më parë kur Shqipëria mori zyrtarisht drejtimin e OSBE-së, Kryeministri Edi Rama ka nisur sot vizitën

Kuvendi i Shqipërisë sot do të hapë sesionin e VI -të të Legjislatures se IX -te.

Taulant Balla ka publikuar artikullin e gazetës gjermane prestigjioze "Bild" kushtuar lobimit të Partisë Demokratike në SHBA.

Presidenti Ilir Meta ka takuar në Prishtinë familjen e ish-Presidentit të Kosovës, pasi kreu homazhet në varrin e Ibrahim Rugovës.

Pas padisë për shpifje ndaj Ramush Haradinajt, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se “Rama është kartë e djegur edhe në Kosovë”.