Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ish-kryetari i PD Durrës "shpërthen": O të çmendur boll e vratë këtë qytet!

25/02/2021 - 20:15

Ish-kryetari i PD Durrës, Osman Stafa, në një postim në rrjete sociale ka renditur disa nga investimet e dështuara sipas tij, të realizuara në qytetin bregdetar.

Me një gjuhë të ashpër, Stafa ka “shpërthyer” në statusin e tij ndërsa shkruan: O të çmendur boll e vrat këtë qytet!

Në postim, Stafa përmend shkatërrimin e plazhit, të arkeologjisë. “lulëzimin” e rreth-rrotullimeve.

“Investime pa vizion, plot defekte dhe kosto...

Kosto për buxhetin dhe super kosto për qytetarët...trafik, lodhje dhe përshtjellim me dashje ose nga çmenduria.

Durrësi është i vetmi qytet në botë, ku dinamika

e rritjes shoqërohet me ngushtim rrugësh...”,- shkruan ai.

Në fund të statusit, ish-kryetari i degës së demokratëve durrsakë shigjeton edhe të vetët kur shkruan:

“Për ju që aspironi të merni

përgjegjësi përse heshtëni!?

Heshtja nuk prodhon as besim

dhe aq me pak vëmendje...”

Postimi i plotë:

O të çmendur

boll e vrat këtë qytet!

Kur pushteti grabitet

Qyteti dhe qytetarët vidhen.

Ky është realiteti i Durrësit tonë!?

Plazhin e vodhën, e grabitën,

e përdhunuat dhe tretët...

Tashmë frekuentohet nga

dashnorët e lodhur dhe të tredhur.

Dyrrahu dhe Epidami i lashtë

tashmë janë emra të gdhendur

në arkivat e historisë, mbuluar nga

babëzia e kullave të pushtëve të pushtetit...

Dhe tashmë qyteti po "lulëzon" nga rreth-rrotullimet, një çmenduri e radhës.

Investime pa vizion, plot defekte dhe kosto...

Kosto për buxhetin dhe super kosto për qytetarët...trafik, lodhje dhe përshtjellim me dashje ose nga çmenduria.

Durrësi është i vetmi qytet në botë, ku dinamika

e rritjes shoqërohet me ngushtim rrugësh...

Qytetarë të dashur!

Për sa kohë, Ne do heshtim,

për aq kohë do grabitemi.

Dhimbja jonë do jetë shumë

më e gjatë se grabitja.

v/o

Për ju që aspironi të merni

përgjegjësi përse heshtëni!?

Heshtja nuk prodhon as besim

dhe aq me pak vëmendje...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste për qarkun e Durrësit, Lefter Koka ka zhvilluar një takim electoral me banorët e lagjes nr.3 n

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së demokratit Enkelejd Alibeaj se Partia Soci

Partia Demokratike deklaroi sot se Partia Socialiste ka përdorur të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë.

Në një takim elektoral me të rinj në Laprakë në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama tha se sfida e tij më e madhe ë

Kryeministri i vendit, Edi Rama zhvilloi një takim me të rinjtë e angazhuar në teknologji, ku premtoi bashkëpunim më të mirë të qeverisë

Zv.kryeministri dhe kandidati për deputet në qarkun e Fierit, Erion Braçe ka sulmuar Presidentin Ilir Meta dhe kryetaren e LSI, Monika Kr

Kryetari i Partisë Demokratikre, Lulzim Basha ka përsëritur ftesën e tij për një debat televiziv me kryeministrin Edi Rama.

Presidenti Ilir Meta ndodhet në jug të Shqipërisë, ku ka vizituar edhe fshatin turistik të Borshit.

Kryetari i PAA-së, Agron Duka, ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesit e OSCE/ODHIR në Shqipëri, William Romans, dhe Adela Danaj.

Ambasada amerikane në vendin tonë iu bën thirrje qytetarëve të aplikojnë në Byronë Kombëtare të Hetimeve për hetues.