“Kam detyrimin t’ua them”, Rama-demokratëve: Çfarë ju pret më 25 prill nëse votoni Lulin

29/10/2020 - 15:05

Kryeministri Edi Rama tha nga foltorja e Kuvendit se ka një detyrim për të gjithë demokratët.

Me ironi, kreu i qeverisë iu drejtua zgjedhësve demokratë, duke iu thënë se nëse më 25 prill votojnë Lulzim Bashën, pas i pret edhe Monika Kryemadhi me Ilir Metën.

“Me siguri më 25 prill ne, PS, nuk do të kemi vend. Ju do të jeni mbledhur të gjithë te Pallati i Kongreseve për të hapur sesionin e ri. Kam vetëm një detyrim ndaj demokratëve, ndaj votuesve, zgjedhësve demokratë. Imagjinoni çfarë iu pret o demokratë. Do shkoni në zgjedhje si te Vehbiu e te Sudja, jep një, merr dy. Do jepni votën për Lulin, e do keni mbrapsht edhe dy të tjerë, se aritmetika e Lulit është 1+1 bëjnë 3, pra do të keni dhe Monikën e Ilirin. Kjo është ajo që do iu ndodhë. Çfarë po iu pret më 25 prill me gjithë këtë fitore të madhe është detyrim që unë tua them demokratëve. Do e shikoni pas se cfarë vjen kur PD bëhet bashkë me LSI”, deklaroi Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me akuzat e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndaj qeverisë, i cili pak ditë më parë dek

“Para 1800 vitesh ishim ne majat e teknologjise bashkekohore, sot, pasi kemi shpenzuar 86 milione dollare kredi te Bankes Boterore pe

Sot në Shqipëri u regjistruan 17 viktima nga koronavirusi, shifra më e lartë e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, përmes një postimi në rrjete sociale, të cilin e shoqëron edhe me një video, ngre shqetësimin për

Sot në qytetin e Shijakut ishte i pranishëm ambasadori i Zvicrës z. Adrian Maitre, Ministri për Punët e Jashtme të Zvicrës, z.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i shoqëruar nga ministri Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e komanduar, Emiriana Sako ka inspektuar pr

Ish-ministrja socialiste, politikane në karrierë, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO.

Mjeku higjenist – epidemiolog Nestor Memsuri ka reaguar pas një dite me një bilanc negativ në Durrës.

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka marrë pjesë në eventin përmbyllës të projektit për ripërdorimin social të pasurive të konfiskuara nga

“Lëvizja për Ndryshim” është partia më e re që do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.