Kryemadhi: S’do të jem në krah të Metës kur të betohet si president

Postuar: 16/07/2017 - 20:23

Duke folur për “ABC News” nga kampi i LRI-së në Jalë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi përgëzoi të rinjtë për organizimin e mbajtur në pjesëmarrjen e të rinjve socialistë nga shumë vende të botës.

Kryemadhi në vijim të bisedës foli edhe për rolin e ri të LSI-së si forcë opozitare.

“Ne do të jemi në opozitë dhe do kemi në krah të gjithë ata që kërkojnë të jenë në opozitë me këtë qeveri që erdhi në pushtet me vota të vjedhura”, tha Kryemadhi.

E pyetur në lidhje me zgjedhjen e Ilir Metës si President dhe rolin e saj si Zonjë e Parë, ajo u shpreh se vendimi i saj është që të mos qëndrojë në krah të kreut të Shtetit, por të punojë për rritjen dhe forcimin e LSI-së.

“Unë e kam marrë vendimin. Do të marr pjesë si deputete dhe kur të marrë Ilir Meta postin do të jem aty si kryetare e LSI-së. Jemi në luftë për të sensibiluzur të rinjtë dhe të rejat për t'u ndarë nga politika e vjetër”, tha Kryemadhi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I ftuar në emisionin e Artur Zhejit, kryeministri Rama ka folur për çështjen Tahiri, kanabizimin e vendit dhe më gjerë.

   Kjo është intervista e parë e Alexandër Arvizu për një media shqiptare pas largimit nga Departamenti i Shtetit. Në të shfaqen hend

   Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar sot projektvendimet e rendit të ditës me 31 vota pro.

   Kryeministri Edi Rama lajmëroi sonte në studion e emisionit të Artur Zhejit në “Ora neës”, se do të ketë një kallëzim penal se kush ës

   Katër administratorët në njësi të ndryshme administrative janë liruar nga detyra.

   Pas urdhërarrestit për 3 ish-zyrtarë të policisë nga Prokuoria, emrat e të cilëve PD i kishte përmendur në një denoncim para një viti,

   Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin e qeverisë “Për tarifat gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”.

   Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu i bën thirrje ish-zyrtarëve të Policisë së Vlorës që janë në kërkim, pasi mbi ta janë lëshuar urdhër-ar

   Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë së Brendshme se nuk i gjeti në

   Detaje të tjera dalin nga çështja hetimore ndaj kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.