Meta takim me homologun bullgar: Konkretizim i projektit të Korridorit 8

12/05/2019 - 22:14

Presidenti Ilir Meta i pranishëm sot në Shkup në betimet e Presidentit Stevo Pendarovskit, ka zhvilluar një takim kokë me kokë me homologun bullgar, Rumen Radev. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta ndan edhe detaje nga ky takim ndërsa shprehet se është i bindur për marrëdhëniet premtuese mes Shqipërisë dhe Bullgarisë.

“Një takim i ngrohtë sot në Shkup me Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev.
Të bindur për të ardhmen premtuese të marrëdhënieve mes dy vendeve e popujve tanë. Me shumë impakt në këtë drejtim, konkretizimi i projektit të Korridorit 8. E falënderova për mbështetjen e fortë ndaj perspektivës europiane të vendit tonë.
Pres të takohemi së shpejti në Tiranë”, shprehet Meta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Partia Demokratike dhe Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet akuzojnë kryeministrin Edi Rama se shpërdoron 100 mijë euro të shqiptarëve pë

Përmes një postimi në Facebook, ish-deputeti i PD-së, Gazment Bardhi shkruan se ndërkohë që vendi është mbërthyer nga kriza, Edi Rama zgj

Sot është afati i fundit i dakordësuar nga palët për përfundimin e Reformës Zgjedhore, por Këshilli Politik ka shtyrë mbledhjen që ishte

Sot Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ishin vetëm 2 mjekët e infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit, por PD akuzon se shifrat po fsh

“Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e re, pr

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga skadimi i afatit që mazhoranca dhe opozita u angazhuan për të përmbyllur Reformën Elektorale në tryezën

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar sot me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për të folur për krizën ekonomike pas pandemisë Covid-19

Kryeministri Edi Rama e ka nisur të dielën me një postim për Teatrin e ri Kombëtar.

Ish-presidenti Bujar Nishani i është përgjigjur me një foto akuzave të qeverisë kundër takimeve të kryeopozitarit Lulzim Basha në qytetin

Përfaqësuesi i PS në Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri në një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik de