Protesta e 16 shkurtit, PD Durrës thirrje qytetarëve: Bashkohuni me opozitën

09/02/2019 - 16:27

Partia Demokratike po përgatitet për protestën e 16 shkurtit. Dega e Durrësit po zhvillon takime të njëpasnjëshme duke iu bërë thirrje demokratëve dhe jo vetëm, që t’iu bashkohen protestës së opozitës së bashkuar.

Dje Partia Demokratike dega Durrës, zhvilloi takimin e radhes në zonën e Ish-Kënetës, që është edhe bastion i të djathtëve.

Kryetari i PD-së së Durrësit, Ferdinant Xhaferri kërkoi që demokratët të dalin nga stofulla dhe të bashkohen në protestën e datës 16 shkurt, në Tiranë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot deputetët dhe ministrat në Kryesinë e Kuvendit, ku u ka kërkuar të gjithëve që të shpërndahen në te

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme më prefektët dhe me Emergjencat Civile, i ka bërë kritika prefektit të Durrësit.

Pas mbledhjes urgjente të qeverisë në mesnatë, kryeministri Edi Rama do të vijojë edhe ditën e sotme takimet e njëpasnjëshme për të marrë

Pas qeverisë kryeministri Edi Rama ngre më këmbë edhe deputetët socialistë për shkak të tërmeteve.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas tërmeteve të sotme.

Presidenti Ilir Meta zhvilloi mbëmjen e sotme një takim në Prefekturën e Durrësit ku u njoh nga afër me të dhënat paraprake lidhur me dëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit, ku ishte epiqendra e termetit.

Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka komentuar vizitën e pesë viteve më parë të Papa Franceskut në Tiranë, për

Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj u ndal te dënimi me shërbim prove për ish-ministrin Sai

"Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën".