Rama “shet” Gjylametin: Sulmoi Bild pa lejen time

16/05/2019 - 22:55

Kryeministri Edi Rama ia ka faturuar deputetes Blerina Gjylameti deklaratën se gazeta gjermane Bild është paguar për të shkruar reportazhin kritik për qeverinë shqiptare pak ditë më parë. Në emisionin “Opinion” Rama tha se Gjylameti kishte dalë pa leje.

“Nuk ka dalë fare me dijeninë time, madje unë i kam tërhequr vëmendjen për atë deklaratë. Nuk ka urdhra partie për të dalë në media”, – tha Rama që vërtetoi edhe një herë se nuk kursen askënd, edhe nga radhët e tij për të shpëtuar veten. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sekretari i përgjithshëm i PS Taulant Balla sulmon gjyqtaren e Durrësit që vendosi të mos i japë mandatin e deputetit kandidates socialis

Numri dy i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar vendimin e Gjykatës së Durrësit për mos ti dhënë mandatin

Kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të mos i dhënë mandatin kryebashkiakes

Deputeti demokrat, Lefter Maliqi e ka cilësuar lajm të mirë për shqiptarët faktin që as Gjykata e Durrësit dhe as e Tiranës nuk legjitimu

Pas Durrësit, edhe Gjykata e Tiranës nuk i ka dhënë mandatin kandidatit të PS në Vorë, Agim Kajmaku.

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur mesazhit të Presidentit Ilir Meta, i cili tha sot se më 13 tetor të zhvillohen zgjedhjet vendore

Kryeopozitari Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të mos njohur zgjedhjet lokale të 30 qershorit në këtë bas

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti dhe disa nga deputetët e opozitës së re do të zhvillojnë nesër një interpelancë me ministren

As ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nuk ka mundur t'i rezistojë efektit që po përdorin të gjithë njerëzit, se si do të duken kur t