Prokuroria e Posaçme ka sekuestruar HEC- “Drita” në pronësi të Erzen Breçanit dhe familjarëve të tij. Ndërsa Ervin Matës i janë sekuestruar, llogari bankare, automjete si dhe janë duke vijuar hetimet për prona të tjera në emër të apo familjarëve.

Këtë të premte në Apelin e Posaçëm, do shqyrtohet ankimi që kanë bërë avokatët e personave të akuzuar, lidhur me kundërshtimin e sekuestros por u shty per nje date tjeter.

Mes personave nen hetim pasuror edhe kengetarja Elvana Gjata. Ish drejtuesi i larte i policise Erzen Breçani u ndalua pas zbardhjes se disa bisedave ne aplikacionin SKY ECC ku ne pranga perfunduan disa persona mes tyre edhe shefi i hetimit te krimeve Dedan Gjoni.