Këngëtari Aleksandër Gjoka, në një reagim në rrjete sociale është shprehur kritik ndaj trendit muzikor dhe ndryshimet që ka pësuar së fundmi.

Në “Instagram”, këngëtari Gjoka ka ndarë një video të Dafina Zeqirit, bashkangjitur së cilës shkruan: “Hajde live hajde. Pu, pu, pu çfarë turpi. Hajde VIP”-s.

Përformancën e Dafinës e cilëson një turp, pasi sipas tij nuk këndojnë live.