UEFA ka përditësuar renditjen e re të klubeve pas tre ditëve të kupave europiane. Manchester City komandon në krye, ndërsa Interi dhe Roma janë dy skuadrat italiane në top dhjetëshe.

Juventusi, pavarësisht se nuk luan në kupat e Europës këtë sezon, është në vendin e 15-të dhe Napoli është në vendin e 20-të.

Podiumi kryesues për bëhet nga Manchester City, Bayern Munich dhe Real Madrid, ndërsa PSG dhe Liverpool plotësojnë top pesëshen.