Sot priten reshje të dobëta lokale në qarqet Shkodër, Kukës dhe Dibër.

Instituti i Gjeoshkencave parashikon se temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 4 / 12 °C

në vendet e ulëta: 1 / 10 °C

në vendet malore: -3 / 4 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.