Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në një kantier ndërtimi në Palasë, Dhërmi, ku është rrëzuar një betoniere, e për pasojë është dëmtuar drejtuesi i saj, shtetasi me iniciale Th.P., rreth 60 vjeç, banues në Lushnje.

I lënduari po dërgohet për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Vlorë.

Më datë 05.04.2022, rreth orës 12:15, në fshatin Palasë, Dhërmi, mjeti tip betoniere, me drejtues shtetasin Th. P., rreth 60 vjeç, banues në Lushnjë, duke punuar në një kantier është rrëzuar dhe si pasojë ka marrë dëmtime të rënda drejtuesi i mjetit, i cili po transportohet për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Vlorë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.“, tha policia.