ITALI – Ekipi i Milanit realizon fitoren e rradhës në kampionat duke mundur me rezultatin e thellë 4-1 skuadrën e Peskarës. Edhe kryesuesi i serisë A, Juventus realizoi një fitore të pastër duke mundur 3-0 ekipin e Atalantës.

Në ndeshjet e tjera të kampionatit Italian bie në sy humbja e Romës me Chievon 0-1 dhe fitoret e Parmës, Katanias dhe Fiorentinës.

Kjo javë e serisë A do të mbyllet sot në mbrëmjen me ndeshjen Napoli – Bolonja.

Ja rezultatet e kësaj jave:

fiorentina – Siena         4-1

AC Milan – Pescara    4-1

Catania – Sampdoria   3-1

Chievo – Roma           1-0

Genoa – Torino           1-1

Juventus – Atalanta      3-0

Parma – Cagliari          4-1