5 ushqime që njerëzit mbi 50 vjeç duhet të konsumojnë

18/05/2020 - 15:25

Të ushqehesh shëndetshëm është mjaft e rëndësishme, në mënyrë që trupi ynë të marrë proporcionin e duhur të lëndëve ushqyese.

Por sipas një studimi të kryer së fundmi, individët që janë mbi moshën 50 vjeç duhet të kenë më shumë kujdes me ushqimet që konsumojnë.

Studiuesit rekomandojnë pesë ushqime që duhet të jenë pjesë e dietës ushqimore të këtyre individëve.

Bajame

Studimi tregon se konsumi i përditshëm i bajameve mund të ketë një ndikim pozitiv në diabetin e tipit 2, shëndetin e zemrës dhe menaxhimin e peshës. Bajamet përmbajnë 15 lëndë ushqyese kryesore si vitaminë E, magnez, proteinë, zink.

Kos

Kosi është mjaft i mirë për kockat dhe gjithashtu ndihmon në humbjen në peshë. Kosi është mjaft efektiv edhe në proçesin e tretjes. Ai përmban mikronutrientë si zinku, kaliumi dhe Vitamina D. Konsumimi i tij ndihmon në kontrollin e presionit të gjakut dhe në forcimin e imunitetit. Të gjitha këto lëndë ushqyese janë të rëndësishme për njerëzit në të 50-tat,  shprehet dietologia Ritika Samaddar.

Drithëra

Drithërat përmbajnë fibra që mund të ndihmojnë në zvogëlimin e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare, rregullojnë nivelin e kolesterolit në gjak dhe ndihmojnë në humbjen në peshë.

 Veza

Konsumimi i vezëve në mëngjes ndihmon në menaxhimin e peshës. Vezët përmbajnë një sasi të mirë të proteinave me cilësi të lartë dhe vitaminë D. Për më tepër, vezët përmbajnë një aminoacid, që ndihmon në forcimin e muskujve të trupit. Vezët janë gjithashtu një burim i mirë i vitaminës B12 dhe lëndëve ushqyese, që ndihmojnë në parandalimin e humbjes së kujtesës.

Zarzavatet

Zarzavatet si marule dhe lakra janë të mbushura me energji ushqyese si Vitamina C, Vitamina B6, magnezi, fibra dhe përmbajnë shumë pak kalori. Rekomandohet edhe konsumimi i spinaqit. Lëngu i spinaqit është i pasur me kalium, magnez dhe gjithashtu përmban antioksidantë, që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut dhe përmirëson shëndetin e syve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sigurisht, dita e të gjithëve nis me kafenë e mëngjesit. Dikush e pi në shtëpi, dikush në kafene e dikush tjetër në zyrë.

Aloe Vera është quajtur prej shekujsh ‘bima e mrekullisë.’ Ajo është përdorur gjerësisht në një pafundësi produktesh, por kjo bimë bën me

Dihet aftësia e ushqimeve për të përmirësuar kujtesën, zbutur dhimbjet e të tjera. Por aftësitë e ushqimeve shkojnë përtej.

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, më shumë se 23 milionë njerëz në të gjithë botën sëmuren çdo vit vetëm duke konsumuar ushqim

Karbohidratet janë pjesë ushqyese të rëndësishme për mbarëvajtjen e funksioneve në organizëm.

Yndyrnat janë të nevojshme për mbarëvajtjen e funksioneve në organizëm, por jo të gjitha syresh janë të shëndetshme, veçanërisht për burr

Vetitë e mrekullueshme të aloe verës në trup janë të mrekullueshme dhe të gjithanëshme.

Idea se njerëzit më inteligjentë janë disi më të rrezikuar nga çrregullimet mendore është pasqyruar gjerësisht në filma e romane, por tas

Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja vonë në darkë rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Kolla është një nga simptomat e përbashkëta dhe më të padëshiruara të gripit dhe të ftohurës.