Policia e Shkodrës ka dhën njoftim zyrtar lidhur me sherrin me thika ku mbetë të plagpsur dy persona. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:15, në vendin e quajtur “Stadiumi“

Gjatë një konflikti të çastit janë dëmtuar me mjet të mprehtë ( thikë) dy të mitur 13 e 15 vjeç, të cilët janë dërguar në spital dhe po marrin ndimën mjekësore jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijon kontrollolli i zonën, për kapjen e autorit të dyshuar shtetasit E. K., rreth 14 vjeç. Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.