Inaugurimi i Biden si President, dy këngëtaret me famë botërore që do të performojnë

14/01/2021 - 16:25

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez janë dy këngëtaret e famshme në SHBA që do të performojnë në inaugurimin e Joe Biden si President më 20 janar.

Të dyja këngëtaret e mbështetën Biden-in hapur gjatë fushatës, teksa himnin do ketë nderin ta këndojnë Lady Gaga. Nga ana tjetër JLo do të ofrojë një performancë muzikore.

Ndërkohë do të ketë dhe një program prime-time të quajtur "Celebrating America", e cila do të ketë drejtues Tom Hanks dhe do të presë artistë të shquar si Bon Jovi, Demi Lovato, Justin Timberlake apo Ant Clemons.

Më 20 janar SHBA do të ketë zyrtarisht Presidentin e ri dhe duket se Biden po kujdeset që inagurimi të jetë i shkëlqyer.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasi kaloi me simptoma të lehta Covid-19, prezantuesja Kiara Tito mblodhi të gjithë miqtë e ngushtë për ta pritur bashkë datën 19 janar,

Këngëtari i njohur Justin Bieber është kthyer në vitet e adoleshencës duke kujtuar se si u arrestua në vitin 2014.

Anita Haradinaj në profilin e saj në Instagram ka postuar një fotografi në krahët e bashkëshortit të saj, Ramush Haradinaj.

*Rrëfimi i veçantë/ Taulant Balla tregon si u njoh me bashkëshorten që vinte nga një familje e persekutuar

Vildane Zeneli pothuajse çdo ditë komentohet në shtypin rozë për pozat seksi, për të rejat në karrierën si modele, por më e komentuara mb

Anxhela Peristeri ishte e ftuara e mbrëmjes së djeshme në “Jonida’s Room”, emisionin e Jonida Maliqit nê Vizion Plus.

Aktorja Mira Furlan ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare dhe këtë e kanë konfirmuar familja dhe menaxheri i saj, raporton “BBC”.

Këngëtarja Nora Istrefi njihet për stilin e veçantë që e karakterizon ndaj kur bëhet fjalë për veshjet, duket se ajo nuk kursehet!

Gazetari amerikan, Larry King ka vdekur në moshën 87-vjeçare, është bërë e ditur përmes një deklarate në llogarinë e tij në Twitter.

Këngëtarja Eni Koçi para pak kohësh zbuloi se kishte kaluar Covid-19 dhe nuk kishte patur ndonjë shqetësim.