“Qëndroni në shtëpi dhe mos kini frikë”, Rita Ora flet shqip: Ju dua! (VIDEO)

18/03/2020 - 09:51

Koronavirusi është kthyer në shqetësim të madhe global. Ndërkohë që në në gjthë botën po merren masat për ndalimin e përhajes së tij, personazhet e njohur dërgojnë mesazhe sensibilizuese për ruajtje të qetësisë.

Mes tyre është edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora. Në këtë ditë të vështira, ajo nuk i ka harruar bashkatdhetarët e saj.

Me anë të një videoje në rrjetin social, Rita u bën apel shqiptarëve për të qëndruar në shtëpi dhe që të mos kenë frikë.

“Dua t’iu dërgoj dashurinë time. Jini të kujdesshëm, qëndroni në shtëpi, mos kini frikë dhe lani duart. Të bëjmë gjithcka që mundemi”, tha këngëtarja. Ndërsa përfundoi mesazhin sensibilizues duke thënë në gjuhën shqipe: Ju dua!

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha tregoi se ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore për shkak se vua

Moderatorja e njohur, Fjoralba Ponari, ka publikuar së fundmi një video ku shfaqet mjaft e kuruar dhe elegante.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të personit të shtrenjtë në familje.

Me 10 çmime Grammy, një rekord 29 çmime Amerikane të Muzikës dhe pesë hite nr.1 në Billboard Hot 100, karriera e Taylor Swift ka parë një

George dhe Amal Clooney dhuruan 100 mijë dollarë për organizatat bamirëse me bazë në Liban.

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi ka një mesazh për gjithë ata që e komentuan për peshën.

Arnold Schwarzenegger ka festuar 73-vjetorin dhe ka mbledhur pothuajse të gjithë familjen për një festë të vogël.

Pavarësisht jetëve të humbura për shkak të koronavirusit, ka ende njerëz që nuk besojnë për ekzistencën e tij ndonëse prej muajsh është i

Dj Sardi ka folur për herë të parë për vajzën që i ka rrëmbyer zemrën, identitetin e të cilës ende nuk e ka zbuluar, duke shtuar kureshtj

Ish-shoqja e Meghan Markle foli para mediave të huaja për martesën e saj të parë dhe ka ndarë detaje deri më tani të panjohura.