Pa të ardhura e të sëmurë/ Familja me 3 fëmijë të vegjël në Durrës përfundon mes 4 rrugëve (VIDEO)

12/03/2018 - 11:46

Pas kësaj interviste, familja pesë anëtarëshe ka përfunduar në rrugë të madhe. Blerim Xhafa, bashkëshortja dhe tre fëmijët e mitur u përzunë nga banesa ku jetonin prej dy muajsh me qira.

Kryefamiljari Blerim Xhafa tha se nuk ka asnjë mundësi të paguajë qiranë e për pasojë pronari i banesës në lagjen numër 6 u kishte thënë të paguajnë detyrimin ose të dalin prej shtëpie. Në të tilla kushte, pa asnjë të ardhur Blerim Xhafa apeloi për ndihmë.

Ai nuk merr ndihmë sociale pavarësisht se është i papunë, i sëmurë dhe pa asnjë të ardhur. As bashkëshortja e tij nuk është në punë ndërsa e vetmja mundësi është të dalin të lypin rrugëve për të siguruar bukën e përditshme të fëmijëve.

Në muajin dhjetor kkjo familje u përzu nga banesa ku qëndronte sepse nuk ishte paguar qiranë e shtëpisë. Pas publikimit të historisë së tyre fatkeqe, dukush iu pagoi dy muaj qiranë dhe familja u strehua për dy muaj. Pronari i banesës iu la afat dhe i ka nxjerrë nga banesa në këtë fillimjavë.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

''Gjatë muajit tetor, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, mamografët e lëvizshëm po ofrojnë shërbim pa ndërprerje afër ven

Një monitorim i pavarur i zhurmave në qytetin e Tiranës për 2018-en, tregon diferencim të madh të vlerave nga matjet e vitit të kaluar te

Flora Baftjari është zonja nga Vaqarri e cila denoncon publikisht në emisionin “Pa gjurmë” në Report TV dhunën që ushtron i vëllai Edmond

Dhuna është një plagë e shoqërisë, por ajo është edhe më e rëndë kur është brenda katër mureve të familjes.

Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën në universitetin e Durrësit ofron një alternativë unike në universitetet shtetërore: stu

Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat.

“Fiks Fare” solli mbrëmjen e kësaj të hëne historinë e dhimbshme të një gruaje, të dhunuar vazhdimisht nga ish-bashkëshorti, me 6 urdhra

Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës ka hapur dyert për 2200 studentë që ulen për herë të parë në auditore, nga 17 mijë që numërohe