Shikoni në çfarë stresi e paranoje i fut puna në “call center” punëtorët (VIDEO)

Postuar: 08/02/2018 - 20:39

   “Call center” në Shqipëri janë burimi kryesor i punësimit të të rinjve, përfshirë edhe studentët, që janë të tërhequr nga pagesat e larta dhe oraret fleksibël.

Por pavarësisht kësaj të mire që ato kanë sjellë, ka edhe anë negative. Sigurisht që puna në “call center” është e lodhshme për veshët, duke qenë se do mbash për disa orë kufjet në vesh, e gjithashtu edhe për zërin ku do bërtasësh në telefon.

“JOQ” ka publikuar një video ku shfaq disa njerëz teksa janë në orarin e punës në një “call center”. Njëri prej punonjësve në një moment ngre lart karriken ku supozohet të punojë, ndërkohë që biseda duket e tensionuar.

“Pershendetje JOQ, shikoni pak se ne cfare stresi e paranoje i fut puna ne Call Center punetoret e shkrete. Kjo video eshte bere ne Tirane. Anonim te lutem”, shkruan personi qe ka dërguar pamjet.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.

   Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, s

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipa

Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës organizoi më 20 shtator 2018, Ceremoninë e Diplomimit për rreth 1300 studentë të programeve Ba

   Gjermania është kthyer në ëndrrën dhe mundësinë e çdo të riu shqiptar.

SHÇBA ka arrestuar 6 punonjës të Policisë Kufitare për korrupsion pasiv, shpërdorim detyre dhe dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të k

   Italia po përballet me një krizë në sektorin shëndetësor, pasi në të gjithë vendin nevojiten rreth 53 mijë infermierë.

Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën pranë Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, fton studentët që të aplikojnë në pro

Me një qetësi që gati të habit pasi ato çka nxjerr nga goja mund të kenë lënduar shumë zemra, Batin Duka ka treguar në emisioni ‘Me zemër

Për vitin 2018 Shqipëria ka numrin më të lartë të të burgosurve për 100 mijë banorë.