Si mund të aplikojnë maturantët e Shqipërisë në Universitetin Ndërkombetar të Strugës

Postuar: 03/08/2018 - 10:04

Universiteti Ndërkombetar i Strugës njofton të gjithë maturantët e Shqipërisë se nuk është pjesë e maturës shtetërore që aplikohet në Republikën e Shqipërisë, prandaj nuk përbën asnjë problem nëse nuk e kanë zgjedhur në Formularin A2 ( apo edhe nëse nuk kanë zgjedhur studime jashtë vendit).

Regjistrimet në UNS vazhdojnë. Aplikimet mund t’i bëni online duke plotësuar formularin e aplikimit të cilin e gjeni në webfaqen zyrtare www.iust.edu.mk, ose të paraqiteni në ambientet e UNS-së.

Dokumentet e nevojshme për regjistrim janë:

Formulari i aplikimit

Diploma e shkolles së mesme

Certifikata e notave e 3 viteve

Certifikatë personale

Certifikatë familjare

Vërtetim mjeko-ligjor që jeni i aftë për studime

2 foto

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.

   Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, s

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipa

Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës organizoi më 20 shtator 2018, Ceremoninë e Diplomimit për rreth 1300 studentë të programeve Ba

   Gjermania është kthyer në ëndrrën dhe mundësinë e çdo të riu shqiptar.

SHÇBA ka arrestuar 6 punonjës të Policisë Kufitare për korrupsion pasiv, shpërdorim detyre dhe dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të k

   Italia po përballet me një krizë në sektorin shëndetësor, pasi në të gjithë vendin nevojiten rreth 53 mijë infermierë.

Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën pranë Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, fton studentët që të aplikojnë në pro

Me një qetësi që gati të habit pasi ato çka nxjerr nga goja mund të kenë lënduar shumë zemra, Batin Duka ka treguar në emisioni ‘Me zemër

Për vitin 2018 Shqipëria ka numrin më të lartë të të burgosurve për 100 mijë banorë.