Pas largimeve, vijnë afrimet/ Teuta prezanton qendërmbrojtësin Rustem Hoxha

11/06/2019 - 09:33

Vetëm pak minuta pasi njoftoi ndërprerjen e bashkëpunimit me Ditmar Bicajn dhe Sekou Camara, Teuta lajmëroi se ka bërë edhe afrimin e parë për sezonin veror të merkatos.

Në fakt bëhet fjalë për një ritkhim në shtëpi të mbrojtësit Rustem Hoxha, i cili është rritur në skaudrat e moshave te Teuta dhe ka mbrojtur ngjyrat e durrsakëve deri në verën e 2017-ës.

Qendërmbojtësi 28-vjeçar ka qenë pjesë e Luftëtarit në sezonin që sapo u mbyll, ku edhe dhuroi paraqitje mjaft të mira, duke bindur durrsakët ta rikthejnë sërish në gjirin e skuadrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mauro Icardi është padyshim një nga emrat më të spikatur të merkatos së kësaj vere.

Sezoni i ri i kampionatit italian do të startojë këtë fundjavë, ndërsa interesi këtë vit pritet të jetë tejet i lartë, për shkak të inves

Është e pamundur që Zhoze Murinjo mos të prodhojë polemika gjithmonë që ai jep ndonjë deklaratë.

Sporti i atletikës në Rusi është tronditur pasi kampionia e vendit Margarita Plavunova është gjetur e pajetë në anë të rrugës, në zonën e

Sezoni i ri i Kategorisë Superiore do të nis në “kaos”.

Roma arriti akordin me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian Davide Zapacosta, i cili luante prej dy

Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar në Bern të Zvicrës, para fillimit të ndeshjes mes Jang Bojs dhe Crvena Zvezdës.

Manchester United po përballet me një faturë të kripur prej 36 milionë paundësh nëse huazimi i Alexis Sanchez tek Inter Milan bëhet i për

Pas afrimit të sulmuesit ganez Sasid Abdul Khalid, Teuta ka bërë një tjetër lëvizje të rëndësishme në prag të sezonit të ri.

Teuta duket se ka bërë një përforcim cilësor në repartin e avancuar.Është klubi i Prishtinës në Kosovë, që njofton mbylljen e bashkëpunim