Tefik Osmani firmos me Teutën

04/08/2018 - 13:21

Tefik Osmani është mbrojtësi më i ri i Teutës. Pas një telenovele të gjatë me emra ekipesh, Osmani ka zgjedhur të rikthehet te Teuta. Bledi Shkëmbi konfirmoi gjithçka. “Pas marrëveshjes së arritur me presidentin, Osmani është tashmë një lojtar i Teutës.”, ishte komenti i trajnerit. Ish-lojtari i Skënderbeut u zyrtarizua nga klubi bregdetar edhe nëpërmjet faqes zyrtare në “Facebook”.

Me afrimin e Osmanit, bregdetarët kompletojnë repartin e mbrojtjes, pasi në zemër të repartit difensiv do të luajnë Bicaj-Osmani, por gjithashtu korçari mund të luajë edhe në mesfushë përpara mbrojtjes, rol të cilin e ka bërë në vitin e fundit te Skënderbeu.

Rikthimi i tij në Durrës është një vlerë e shtuar për stafin teknik, pasi korçari ka një eksperiencë të madhe, atë që Teuta ka më shumë nevojë në këtë sezon, për shkak se pjesa më e madhe e afrimeve është në një moshë të re. 33-vjeçari e njeh mjaft mirë ambientin në Durrës, pasi ka qenë pjesë e bregdetarëve në sezonet 2011-2012 kur luftonin për titullin kampion me Skënderbeun dhe në sezonin 2013–2014 përpara se të bashkohej me kampionët në fuqi të vendit. 33-vjeçari ka një karrierë të pasur në Shqipëri duke luajtur për skuadrat më të mira si: Skënderbeu, Elbasani, Partizani, Tirana, Teuta, Vllaznia apo edhe Tomorri.

Afrimi i tij në Durrës, tregon qartë se Bledi Shkëmbi po ndërton një projekt ambicioz ku pjesëmarrja në kompeticionet evropiane është objektivi më minimal për këtë sezon duke parë afrimet që janë bërë në skuadër gjatë kësaj periudhe. Gjithsesi skuadra do të ishte e kompletuar në çdo rol në rast se bregdetarët nënshkruajnë edhe me një sulmues tjetër, pasi deri tani kanë nënshkruar vetëm me Camara, ndërsa kanë qëndruar Latif dhe Peqini.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Goga Basket është skuadra kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, për këtë sezon, pasi mposhti në finale Teutën me rezultatin e

Edhe pse Seria A, La Liga dhe Ligue 1 ende nuk janë mbyllur, në të pesë kampionatet elitare në Europë janë shpallur matematikisht skuadra

Shqipëria ka në program dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e Euro 2020.

Pas pak ditësh do të dalë në shitje libri autobiografik i ish-basketbollistit të Lakers, Lamar Odom, me titullin “Darkess to light”.

UEFA dhe Milan firmosën një marrëveshje për të kapur një bilanc ekonomik të konsoliduar për vitet 2014-2017, gjë që klubi italian nuk arr

Risi në këtë sezon, ishte edhe përshëndetja që morën “demat”, teksa ditën e sotme luanin në “Niko Dovana” të Durrësit, përballë Teutës.

I kënaqur për fitoren pasi Europa tashmë është më afër për Teutën e tij, trajneri i durrsakëve Bledi Shkëmbi e analizoi kështu fitoren 2-

Shpërthen kriza në shtëpinë e Real Madrid.

Shoqata “Teuta Basket” i është drejtuar me një letër zyrtare presidentit të Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari dhe shoqatës

Të gjithë kemi parë që futbollistët e dy ekipeve të kapen fizikisht me njëri-tjetrin, si në vendin tonë ashtu edhe në kampionat