Deklarata që acaron milanistët, Fasone: Li donte Ronaldon te Milani, e frenova unë!

20/11/2018 - 17:52

Gjatë merkatos së verës së kaluar, Milani ishte pranë blerjes së Kristiano Ronaldos. Kuqezinjtë kishin pronarë kinezë me në krye Jonghong Li, ndërsa Marko Fasone punonte si administratori i deleguar i klubit.

Ky i fundit ka zbuluar mundësinë e blerjes së yllit portugez në një prononcim për “Sole 24 Ore”. Presidenti kinez ishte i fiksuar për të sjellë Ronadon në Milanelo, ndërsa dikush e bindi për të mos e bërë një gjë të tillë.

Ai ishte Fasone, i cili zbulon prapaskenat e asaj tratave, që nuk u realizua kurrë.

“Zoti Li dëshironte Kristiano Ronaldon te Milani, sepse besonte se ai kishte një forcë të madhe në tregun kinez. Portugezi dëshironte largimin nga Reali. U takuam në korrikun e vitit 2017 me Horge Mendez, menaxherin e tij, për t’u qartësuar për koston e operacionit dhe dëshirën e lojtarit. Më pas, e binda presidentin Li të hiqte dorë nga ëndrra e tij: Ronaldo kushtonte shumë”, përfundon ish-drejtuesi i Milanit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur kanë kaluar më tepër se 9 muaj që nga data kur qendërmbrojtësi dhe njëherazi kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori humbi jetën në hot

Talenti 14-vjeçar i Dinamo Bedgrove, Luka Kampanaro ka humbur jetën si pasojë e një dëmtimi që kishte marrë pas një përplasjeje me kundër

Chelsea ka pezulluar 4 tifozë, duke mos i lejuar ata të ndjekin ndeshjet e “bluve” të Londrës, që po zhvillojnë një hetim mbi pretendimet

Pritjes së Gianni De Biasit, për të marrë drejtimin e një përfaqësueseje duket se po i vjen fundi.

Shqipëria dhe Kosova përballë njëra tjetrës në kualifikueset e Euro 2021.

Gjyqtari Klajdi Kola dhe ndihmësit e tij të shumtë në fushë e kaluan pa ndëshkim përplasjen fizike gjatë lojës mes kapitenit të Teutës, T

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, vazhdon të jetë në qendër të merkatos për sa i përket të ardhmes.

Lajmet të mira për klubet shqiptare në prag të festave të fundvitit.

Pas ditësh të tëra me tentativa, indicie e komente të ndryshme, më në fund është vetë drejtori sportiv i Milanit, Leonardo, ai që sqaron

Vetëm pak muaj në Itali dhe Kristiano Ronaldo duket një italian i vërtetë, sikur ka një jetë që luan te Juventusi, sepse është ambientuar