Kategoria Superiore nis me probleme, ndryshon kalendari i javës së parë

22/08/2019 - 18:33

Sezoni i ri i Kategorisë Superiore do të nis në “kaos”. Kampionati që do e ngre siparin këtë të premte me klasiken e futbollit shqiptar, Kukësi-Partizani ka pësuar ndryshime drastike që në javën e parë të saj. Shkak janë bërë temperaturat e larta që po mbizotërojnë vendin tonë. Dhe për këtë, drejtues të Skënderbeut kanë kërkuar që ndeshja e programuar për tu luajtur të shtunën e 24 gushtit ndaj Flamurtarit në orën 16:00 të zhvillohet në një tjetër orar. 

Kërkesë që është miratuar nga FSHF, e cila ka zbuluar se takimi i stadiumit “Skënderbeu” do të luhet të shtunën në orën 19:00, duke ia bashkangjitur edhe dy takimeve të tjera, Tirana-Luftëtari dhe Teuta-Bylis. Takimi i vetëm që do të zhvillohet në orën 16:00 është ai mes Vllaznisë dhe Laçit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam.

Në Madrid ndaj Atletikos mbrëmjen e djeshme, sigurisht që nuk ishte një ndeshje e lehtë për Juventusin.“Zonja e Vjetër” po fitonte me dy

FIFA ka publikuar ditën e sotme, renditjen e re për ekipet kombëtare, pas ndeshjeve të zhvilluara gjatë fillimit të shtator.Shqipëria gje

Nuk ndodhte prej 10 marsit 2009 (4-0 në “Anfield”) që Reali të humbiste me 3 apo më shumë gola jashtë fushe në Europë dhe të mos shënonte

Ka lënë futbollin prej 3 vitesh për t’iu përkushtuar një tjetër pasioni të tij, muzikës, por Pablo Daniel Osvaldo mund t’u rikthehet sëri

Interi pësoi ndalesën e parë sezonale dhe pikërisht në ndeshjen e parë në grupet e Champions Leagues, përballë çekëve të Slavias së Pragë

Debutim në Champions brenda në “San Siro”, dhe me një gol ndaj Interit.

Skuadra e Teutës e ka nisur mirë kampionatin teksa edhe në këtë sezon ashtu si në të kaluarin pretendon të paktën kualifikimin në Europë,

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleksandr Kokorin dhe Pavel Mamev i dhanë lamtumirën qelive të burgut.

Tifozët e Juventusit nuk ishin të pranishëm në stadiumin 'Wanda Metropolitano" për ndeshjen ndaj Atlteico Madrid në Champions League.