Martini: Fitore e vuajtur, objektivi është Europa (VIDEO)

26/01/2020 - 19:17

Edi Martini, trajneri i skuadrës së Teutës, pas ndeshjes me Bylisin të luajtur në “Niko Dovana” ka pohuar:

“Normalisht që ishim në një situatë jo të mirë pas humbjes me Laçin. Unë komunikova me lojtarët dhe prisja që të reagonin sot. Ishte ndeshje e sikletshme edhe sot. Na prishi punë edhe dalja e Arapit bëri që Aleksi të tërhiqej. Vuajtëm shumë, por morëm një fitore që na vlen. Me lëvizjet që janë bërë kemi ndryshuare dhe modul loje, sepse afrimet që janë bërë duhen përshtatjen e vete në kohë", – tha Martini.

Tri fitore në katër ndeshje, sipas Martinit: “Unë jam që t’i marrim ndeshjet një e nga një, duhet që të mendojmë tashmë për ndeshjen e radhës me Tiranën. Objektivi është Europa, nuk duhet ë të rrisim presionin te vetja për diçka më shumë. Më vonë duke parë e duke vendosur për synimet e reja”.

Shkalla - “I uroj shumë suksese Shkallës. Nuk e prisja që të ikte te Ballshi. Dëmtimi i Arapit na hapi shumë punë. I kemi marrë masat dhe mendoj se nuk do  hasim probleme. Goli i Vilës ishte spektakolar, na vlejti shumë, jo thjesht për 3 pikët.”

Kulibali- “Është një lojtar që ka shpejtësi, vrapon shumë dhe na bën punë. Është një lojtar që na bëri punë si në fazën sulmues,e ashtu edhe në atë mbrojtëse. Shpresoj që sa më shpejt të gjejë edhe golat sepse është një lojtar që ka cilësi”, – tha Edi Martini në fund të fjalës së tij.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Skënderbeu dhe Teuta kanë dhuruar një ndeshje spektakolare me plot pesë gola të shënuar.

Në ditën e dytë të testimeve, lëvizja e timonit të Mercedesit është bërë lajmi kryesor sportiv në mbarë botën.

Një ekip futbolli i tërë ka përfunduar në karantinë, pasi një prej personave që kanë rezultuar të infektuar me “coronavirus” së fundmi në

Futbolli amator në rajonin e Lombardisë në Itali do të ndërpresë aktivitetin, të paktën deri në një urdhër të dytë.

Tirana mori një fitore të çmendur ditën e djeshme, teksa mposhti 2-1 Kukësin me përmbysje në minutat e fundit.

Që këto nuk janë kohë të qeta për Paris SG, kjo dihej. Por situata nuk pritet të ndryshojë, përkundrazi është përkeqësuar.

Nuk u mbyll pa pasoja supersfida e javës së 23-të të Kategorisë Superiore.

Mançester Junajtid nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në transfertën belge ndaj Klyb Bryzh.

Liverpuli është skuadra më e mirë e këtij sezoni dhe këtë fakt nuk e mohon askush, madje as fansat e një klubi si Mançester Junajtid, që

Ndërkohë që shumica e futbollistëve po kërkojnë të largohen nga Azia për shkak të frikës nga përhapja me shpejtësi e Coronavirusit, tërës