Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Messi objekt fushate, Laporta zbulon kushtin e vetëm që mban “pleshtin” në Barcelonë

03/03/2021 - 22:17

Fushata për zgjedhjen e presidentit të ri të Barcelonës ka hyrje në pikën më të nxehtë. Më 7 mars do të votohet për numrin një të klubit dhe të tre kandidatët, Johan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa, kanë shpjeguar programin e tyre.

Njëri prej tyre, ish presidenti i klubit blaugrana, Joan Laporta, është ndalur në një pikë shumë të diskutueshme, në të ardhmen e Leo Messit. Sulmuesi argjentinas shihet gjithnjë e më larg Barcelonës në fund të sezonit por Laporta është i bindur se e vetmja mënyrë për të mbajtur numrin dhjetë në skuadër është zgjedhja e tij si president: “Mund të mos konkurrojmë me të tjerët në nivel financiarë por Messi nuk është drejtuar asnjë herë nga paratë. Ai thjeshtë dëshiron të përfundojë karrierën e tij në nivelet më të larta sportive. Me Messin kam një raport vlerësimi reciprok. Jam i sigurt se nëse do të zgjidhet dikush tjetër president ai do të largohet”, theksoi Joan Laporta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë

Pasi të mbyllet kjo javë kampionati, vëmendja do të shkojë edhe te ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, të vendosura të luhen më datë 14 prill

Zgjedhja e Armando Sadikut për të shkuar në Bolivi, kishte një arsye të qartë sportive përtej asaj ekonomike.

Stefan de Vrij vazhdon të ketë dyshime për të ardhmen e tij.