Në Itali janë të bindur, Juventus do të tentojë të marrë Kilian Mbapen

19/11/2019 - 21:15

Juventusi është kthyer në vitet e fundit në një nga skuadrat më të mira në botë, duke u kthyer padyshimnë favoritin kryesor për të fituar Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, ky trofe i shumëdëshiruar po i mungon bardhezinjve pavarësisht shpenzimeve kolosale në merkato duke afruar edhe futbollistë me shumë emër. Sakaq, “Tuttosport” raporton se Juventusi pritet të jetë shumë aktiv edhe në merkaton e verës dhe do të synojë të afrojë të tjerë emra.

Dëshira e madhe e bardhzinjve mban emrin e Kilian Mbapes i cili aktualisht vlerësohet 380 milionë euro dhe praktikisht duket e pamundur për të siguruar shërbimet e tij.Përveç kartonit të tij, Mbape paguhet edhe rreth 20 milionë euro në sezon dhe merr më shumë se Kristiano Ronaldo që është më i paguari te bardhezinjtë.

Klubi nga Torino, ka nisur tashmë të mendojë si mund të justifikojë të ardhurat nëse blen kartonin e tij teksa një shumë e konsiderueshme pritet të vijë edhe nga shitjet e fanellave, ashtu siç ndodhte me Ronaldon.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund

Juventus dhe Daniele Rugani duket se do t’i japin lamtumirën njëri-tjetrit në merkaton e janarit.

Kur nuk kanë mbetur shumë ditë përpara nisjes së Botërorit për Klube, kanë filluar provlemet e para për organizatorët.

Vitet kalojnë, “pensionimi” i “yllit” argjentinas i preokupon të gjithë në “Camp Nou”.

Teuta do të presë nesër në fushën e vet skuadrën e Skënderbeut, në orën 16.30, ndërsa durrsakët duan që të marrin 3 pikët në këtë sfidë s

Dëmtimi i rëndë që ka pësuar Duarte po shtyn Milanin të gjejë një zëvendësues për të gjatës merkatos së janarit.

Teuta përgatitet për ndeshjen e së dielës që luan në fushën e vet ndaj skuadrës së Skënderbeut të Korçës.

Teuta është në kërkim të tri pikëve dhe zhbllokimit të sulmit, që korrespondon me pesë javët zhgënjyese.

Erzeni ka arritur të marrë një fitore të pastër ndaj Partizanit në Challenge Cup për volejbollin e meshkujve.