Silvio Berlusconi i kthehet futbollit!

28/09/2018 - 19:42

   Tashmë është zyrtare: Fininvest ka blerë përfundimisht klubin italian Monza. Pas ditësh të tëra mbushur me spekulime mediatike, erdhi konfirmimi nga drejtuesit e Monza-s dhe tashmë vjen edhe komunikata që zyrtarizon kthimin e familjes Berlusconi në futboll.

“Fininvest S.p.A. ka mbyllur blerjen e 100% të aksioneve të Shoqërisë Sportive Monza 1912. Asambleja e Ortakëve ka aprovuar Këshillin e ri Administrativ, përbërë nga  Nicola Colombo (President), Paolo Berlusconi, Adriano Galliani, Roberto Mazzo e Danilo Pellegrino. Më pas, Këshilli emëroi Adriano Galliani-n në postin e Administratorit të Deleguar të klubit”, thuhet ne deklaratën për mediat.

Kjo do të thotë se Silvio Berlusconi i kthehet botës së futbollit, pak kohë pasi shiti përfundimisht Milanin e dashur. Tashmë misioni i ri është ngritja e Monza-s nga Seria C deri në Serinë A, që do të ishte një sukses po aq i madh sa trofetë me Milanin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër klub i madh europian po mendon për Elseid Hysajn, i cili pak kohë më parë u shpreh qartë se ka ardhur momenti të kërkojë një e

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, la ambientet e paraburgimit në orët e para të kësaj të mërkure, pasi u pyet gjatë në kuadër të h

Neymar Junior nuk bën hapa pas. Braziliani është i vendosur për t’u larguar nga PSG.

Mesfushori shkodran, Uendi Vecaj, është përgatitur gjatë javës me Teutën, por e ardhmja e tij ende nuk është qartësuar.

Merkatoja sa vjen dhe bëhet me e nxehtë në këto ditë.

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak