Një sulm ajror në Libanin jugor ka vrarë katër persona, ndërsa shënjestra ishte një makinë. 

Sipas agjencisë shtetërore libaneze të lajmeve NNA, mjeti ndodhej pranë qytetit jugor të Tirit dhe rreth shtatë milje në veri të kufirit me Izraelin. 

Ky është sulmi i dytë brenda pak orësh, pasi shpërthimi në një rajon tjetër dyshohet se ka vrarë tre persona, përfshirë dy gazetarë. 

Organizata e lajmeve Al Mayadeen akuzoi Izraelin se ka vënë në shënjestër “qëllimisht” punonjësit e tij. 

Ushtria izraelite ende nuk ka komentuar mbi sulmet apo akuzat e Al Mayadeen.