Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Fier.

Mësohet se një person është transportuar në spitalin e Fierit, teksa nuk dihet gjendja e tij.

Policia dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje, ndërsa nuk dihen ende detaje të tjera.