Një 33-vjeçar është plagosur me armë zjarri në Kosovë mbrëmjen e kësaj të diele. Referuar asaj që raportojnë mediet vendase, ngjarja është regjistruar në fshatin Gadish, në Gjilan.

Autoritetet kanë arrestuar personin e dyshuar, ndërsa i plagosuri është dërguar në spital dhe po mbahen në kujdesin e mjekëve.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar edhe arma e zjarrit, e cila dyshohet të jetë përdorur për plagosjen e të riut. Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje të rëndë.