Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes.

Për pasojë dyshohet se ka mbetur i vrarë një person ndërkohë që një tjetër është plagosur.

Nuk dihen ende detajet e kësaj ngjarje dhe as identiteti i personave të përfshirë.