Një person ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë zjarri në Shkodër.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qendër të Shkodrës.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për kapjen e autorit, i cili u arratis pasi qëlloi mbi objektivin.

Nuk dihet ende gjendja e të plagosurit.