Celularit "Galaxy S11" do t’i mungojë një detaj i rëndësishëm

20/11/2019 - 09:40

Kur Huawei Mate 30 Pro debutoi në shtator, u vu re një detaj dizajni i cili është adoptuar në masë nga prodhuesit e telefonëve flagshipë vitet e fundit: ekrani në formë ujëvare në dy anët e tij.

Ky dizajn flagshipi me shumë gjasa do të mungojë në Galaxy S11. Sipas burimeve të industrisë, Galaxy S11 nuk do të ketë ekran me pjesët anësore në formë ujëvare, por një kornizë ekrani akoma edhe më të hollë sesa Galaxy Note 10.

Vetë Note 10 ka një kornizë thuajse inekzistente, saqë Galaxy S11 do të jetë thuajse i gjithi ekran në pjesën ballore me përjashtim të kamerës punch-hole.

Disa smarfonë modernë kanë ekrane të cilat lakohen në anët e tyre dhe ky dizajn është aplikuar për të dhënë një ndjesi premium. Por shumë janë ankuar se aksidentalisht shtypin këto anët e ekranit pa pasur për qëllim.

Burime thonë se Samsung është menduar gjatë përpara se të merrte këtë vendim dhe përveç shtypjeve aksidentale, ekranet janë akoma edhe më të brishta dhe më të prira për t'u dëmtuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E veçanta me këtë markë telefoni të prodhuesit Transsion që ka pushtuar Afrikën, është se kompania vjen nga Kina, por nuk ka shitur asnjë

Ekspertët për sigurinë e automjeteve kanë listuar 10 makinat më të sigurta për vitin 2019, të cilat kanë kaluar me sukses provën e siguri

Kina ka publikuar pamjet e para trepërmasore bazuar në të dhënat nga sateliti i vrojtimit të Tokës "Gaofen-7", i lëshuar së fundmi.

Përmes një vendimi, qeveria shqiptare ka miratuar në parim memorandumin e bashkëpunimit me SHBA-në, sa i takon sigurisë së rrjetit 4G dhe

WhatsApp ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër.

Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin, dhanë dorëheqje nga rolet e tyre në kompaninë simotër të gjigantit të teknologjisë.

Makina më e shpejtë në botë është prezantuar në Dubai Motor Show këtë javë.

Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqj

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje