“Google” ndryshon logon, nis numërimin mbrapsht në pritje të vitit 2021

31/12/2020 - 08:20

Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor. Në shumë vende, kjo ditë festohet me festa në mbrëmje, ku shumë njerëz hanë, pinë, kërcejnë dhe hedhin fishekzjarre.

Pikërisht për të shënuar këtë ditë, Google ka sjellë një logo ndryshe nga ajo që jemi mësuar. Një logo e zbukuruar me drita për t’i shtuar shkëlqimin, një shtëpizë në mes dhe një orë që pret të prekë mesnatën. Nëse klikoni në faqen tuaj do të derdhen një lumë konfeti.

Viti 2020 ka qenë një vit i pandemisë, duke rezultuar në bllokime në shumicën e vendeve dhe ngadalësim të ekonomisë globale. Njerëzit në të gjithë botën janë parë me padurim duke pritur për vitin e ri për të sjellë shpresë, lumturi dhe prosperitet të ri. Siç thotë blogu i Google, “Ka qenë një vit i krisur, por ora e vitit 2020 po ecën. Numërimi fillon tani, dhe kur ora të bie në mesnatë, një vit i ri do të hapë krahët e tij!”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një thashethem që kemi dëgjuar disa herë tani është se diapazoni i iPhone 13 do të ketë një nivel më të vogël dhe tani po e dëgjojmë përs

Twitter refuzoi të hiqte imazhe dhe video pornografike të shpërndara gjerësisht ne rrjet të një adoleshenti, viktimë e trafikimit seksual

Qeveria e Brazilit do të pranojë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei që të marrë pjesë në ankandet për rrjetin 5G.

Aplikacioni i mesazheve, Signal ka raportuar probleme teknike të premten pasi njohu fluks të madh të përdoruesve, të cilët janë shtuar në

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit.

Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump është pezulluar përkohësisht nga YouTube pasi nxiste dhunë me anë të videove që publikonte nga pro

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook.

Asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook në rajonin europian.

Whatsapp gati të publikojë versionin e ri, miliona përdorues mund të mos e përdorin më pas 1 janarit.

Gjigandi gjerman i prodhimit të automjeteve, "BMW" synon që të rrisë numrin e makinave elektrike.