Instagram bie sërish, hera e dytë në 48 orë

05/06/2019 - 09:15

Përdoruesit e Instagramit janë të zemëruar pasi aplikacioni ra për herë të dytë në dy ditë.

Shumica e përdoruesve raportojnë probleme kur përpiqen të freskojnë News Feed-in.

Problemi raportohet se është në rang global.

Në Mbretërinë e Bashkuar duket se janë ndikuar kryesisht në përdoruesit në jug të vendit, veçanërisht në Londër.

Gjermania, Milano, Barcelona, Shqipëria, Parisi, Nju Jorku, Toronto dhe Bostoni duket se janë më të prekurit në këtë moment.

Shumë përdorues të zemëruar hynë në Twitter dhe në faqet e tjera për të parë nëse problemi ishte i përhapur gjerësisht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania "Facebook" ka paguar kontraktues të jashtëm për të transkriptuar mesazhet me zë të përdoruesve të shërbimeve të tij, njoftoi të

Fotografimi i atomeve, proteinave dhe viruseve me shpejtësi shumë të madhe tani është i mundur.

Rrjeti më i madh për postimin e fotografive, është përfshirë në një skandal.

Apple ka ftuar klientët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të paraqesin kërkesën e tyre për të marrë kartën e saj të kreditit, të zhvillu

Ekziston një rritje eksponenciale në kërcënime ndaj sigurisë së IT për individët dhe kompanitë.

Edhe asistenti i “Apple”, “Siri”, dëgjon bisedat, njofton “The Guardian” sipas informacioneve të marra nga një punonjës i një kompanie që

Mjekët kanë shndërruar sinjalet e trurit për të folur në fjali të shkruara në një projekt hulumtues që synon të transformojë mënyrën se s

Megjithëse disa prodhues të Androidit tashmë kanë filluar të ofrojnë pajisjet e tyre me mbështetje për rrjetin 5G, Apple do ta bëjë këtë

Aplikacioni WhatsApp arrin në miliona telefona me kosto të ulët, për ata që kanë në bord KaiOS, sistemin operativ operativ të Linux, i pr