Instagram sjell opsionin që po kërkoje!

19/07/2018 - 07:55

Pavarësisht se mban një profil publik në Instagram, gjithëkush mund të ketë ndonjë followers që nuk do donte ta ndiqte për arsye nga më të ndryshmet.

Risia e fundit e sjellë nga ky rrjet social, të mundëson të heqësh nga lista e ndjekësve të tu atë person të padëshiruar, pa qenë e nevojshme t’i bësh bllok. Ky opsion ka qenë i disponueshëm prej kohësh për accountet privatë, por sjellja e kësaj risie dhe për publiket është fantastike.

Sidoqoftë mos mendoni që ndjekësi i hequr nuk mund të shohi postimet e tua. Atij i mjafton thjesht që të hapë profilin tënd nga search, pasi asgjë nuk e pengon që të bëjë këtë.

Pas këtij ndryshimi qëndron vetëm ideja që Instagram ju jep kontroll mbi ndjekësit. Nëse vërtet jeni të shqetësuar mbi privatësinë, thjesht ktheni profilin tuaj në privat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Firma pas aplikacionit të mesazheve Snapchat u ka thënë deputetëve se mund të ndryshojë opsionin “streak” për të cilin është kritikuar sh

“Google” ka marrë një goditje të fortë nga Bashkimi Europian, i cili i vuri motorit të kërkimit një gjobë prej 1.49 miliardë eurosh.

Instagram nisi testimet në Shtetet e Bashkuara për një funksion ku përdoruesit mund të blejnë produkte direkt nga rrjeti social.

Apple ka surprizuar sërish pasi së shpejti do të ketë një tjetër shumëllojshmëri emoji-sh në çdo celular iPhone me përditësimin e ri “iOS

Të heqësh dorë nga rrjeti social Facebook, edhe ta mendosh duket e vështirë, aq më tepër ta zbatosh.

Supozohej të bënin të kundërtën, por mediat sociale si “Twitter”, “Facebook” apo “Pinterest”, po bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëzit të

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut ka dënuar Francën dhe Greqinë për trajtimin e tyre ndaj migrantëve, në dy raste të veçanta.

MWC 2019 është në zhvillim e sipër në Barcelonë dhe shumë prodhues kanë përdorur konferencën për të paraqitur teknologjinë e tyre të fund

Facebook vijon të mbetet rrjeti social më i përdorur në Shqipëri.

Gjatë vitit 2019, aplikacioni mjaft popullor i komunikimit, WhatsApp, do të pajiset me disa funksione të mrekullueshme.