Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka bllokuar foltoren pasi kryeparlamentarja Lindita Nikola i ndëpreu fjalën dhe i hoqi zërin e mikrofonit.

Bardhi iu është drejtuar me tone të larta Lindita Nikollës, ndërsa është rrethuar nga Garda.

Gjithashtu kreu i Grupit të PD ka goditur me grusht foltoren në shenjë revolte.

“Këto sharjet të janë bërë natyrë e dytë”, iu drejtua kryeparlamentarja.

Më pas Nikolla shtoi: “Ju tërheq vëmendjen zoti Bardhi. Ju lutem, ju tërheq vëmendjen për lirimin e foltores. Nuk është interes personal i Ramës e askujt, e kemi ezaruar këtë çështje. Na lejoni të vijojmë”.